Кожен день ми здійснюємо велику кількість різних торгових оборотів і фінансових операцій. Ми купуємо їжу і товари першої необхідності для здійснення своєї життєдіяльності, ми оплачуємо оренду житла і вартість комунальних послуг, ми гасимо взяті раніше кредити, ми оплачуємо лікування і навчання себе і наших близьких і робимо велику кількість інших платежів. У свою чергу компанії, в яких ми працюємо, також не змогли б існувати без можливості швидко ефективно здійснювати різні платежі. Компанії набувають сировину і матеріали, оплачують вартість праці своїх робітників, оплачують комунальні послуги і податки і так далі.
В сучасних умовах ведення економіки, швидкість роботи має дуже велике значення. Якщо ще кілька десятків років тому більшість платежів проводилося за допомогою готівкових коштів, то сьогодні саме електронні платіжні послуги стали основним способом проведення практичних всіх платіжних операцій в усьому світі. Існує чимала кількість платіжних посередників, які намагаються залучити велику кількість клієнтів за рахунок надання якісних платіжних послуг. Компанія Paxum є сучасним платіжним посередником, який надає своїм клієнтам якісні платіжні послуги, в тому числі послуги проведення цифрових платежів.

У цій статті ми розглянемо деякі популярні тренди, які вже сьогодні задають ритм змін ринку платіжних послуг і безпосередньо впливають на майбутнє ринку проведення платежів.
Популяризація цифрових гаманців
Електронні гаманці – це вже популярний спосіб збереження грошових коштів, а також проведення всіляких платіжних операцій. Фізично електронний гаманець представляє з себе цифровий запис інформації, яка може зберігатися у вільному доступі в інтернеті, на різних серверах і інших носіях інформації. Електронні гаманці мають ключові відмінності від звичайних фізичних гаманців, за рахунок яких вони завоювали популярність серед величезної кількості клієнтів по всьому світу. Ключовою відмінністю електронного гаманця від звичайного є те, що у клієнта немає необхідності переносити з собою великі суми готівки або платіжних карт, що зменшує ризик розкрадання коштів.
Також електронні гаманці є зручним фінансовим інструментом при перетині кордонів різних країн. Більшість країн світу мають строгі обмеження по сумі готівкових коштів, які можна перевозити з собою при перетині кордонів. Електронні гаманці дозволяють успішно уникнути цього фактору і відповідно уникнути проблем при міжнародних поїздках.

Ще одним явною перевагою електронного гаманця є можливість зберігати кошти і здійснювати платіжні операції з великою кількістю як класичних світових валют, так і нових видів цифрових валют. Багато подібних посередники також дозволяють своїм клієнтам швидко і безпечно проводити конвертацію грошових коштів в межах одного електронного гаманця з однієї валюти в іншу, при цьому отримуючи від клієнта відносно низькі комісії за обслуговування.
Використання цифрових валют
Цифрові валюти – це новий вид валют, який не має фізичної форми і присутній лише у вигляді електронних записів. Такі валюти ти володіють багатьма явними перевагами в порівнянні з класичними видами світових валют. Найбільш явними перевагами володіють крипто валюта – особливий вид цифрових валют, інформація про яких підлягає практично максимального рівня шифрування. Крипто валюта в останні роки стають особливо популярними за рахунок наявності явних переваг таких валют перед іншими видами грошових коштів.
По-перше, крипто валюта не випускаються будь-яким підприємством або органами влади, а їх випуск та операції з ними строго регламентовані роботою певного програмного алгоритму, який неможливо змінити після його запуску в інтернет. Такі алгоритми називаються децентралізованими програмами і дозволяють створювати максимально відкриті механізми проведення операції з крипто валютами. Другим важливим фактором успіху крипто валюта є фактична відсутність комісії за роботу з ними.
Клієнт зазвичай лише має можливість самостійно встановити мізерну комісію за проведення своїх операцій з метою прискорення проведення таких операцій. Операції з більшістю видів крипто валюта відбувається не за рахунок певних серверів, а за рахунок розподілу навантаження між тисячами комп’ютерів, підключених до інтернету і використовуються для проведення операцій з крипто валютами.